0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost

Rattapoldid veokite jaoks

Valige oma kaubandussõiduk
Selleks, et leida veokitele ja teistele kommertssõidukitele Rattapoldid ja tagada nende täielik sobivus, palun valge allpool mudel.
1
2
3
Täiendav informatsioon
Tellige Rattapoldid veokitele soodsalt
 • Ostke Rattapoldid soodsalt koos õige 14 päevase tagastusajaga
  14 Päeva Tagastus Poliitika
 • Veoauto Rattapoldid alati madalate hindadega
  Parima hinna garantii
Rattapoldid kataloog veokitele - valige AUTODOC e-poest

Rattapoldid TOP veoki brändidele

Rattapoldid kommertssõidukitele kõrge kvaliteediga TOP brändidele

Rohkem
Rattapoldid veokitele: Müügihitid meie kataloogis
Need kirjed on Rattapoldid kataloogist kõige sagedamini ostetavad. Lai tootevalik parimatelt brändidelt aitab teil valida soodsa hinnaga Rattapoldid ja kindlustada nende parim sobivus teie veokile või kommertssõidukile.

Veoautode rattapoldid on niitjad vardad, mis tagavad komplekti tugevuse ja terviklikkuse. Taolisi kinnituselemente kasutatakse rattarummu peale piduri trumlite ja velgede paigaldamiseks.

Veoautode rattapoltide tüübid

Sõltuvalt konstruktsioonist:

 • Klassikalised. Need on tooted, mille pea omab kindlat kuju: kuusnurksed, siledad silindrikujulised, ovaalsed, ruudu- ning ristkülikukujulised. Komponendi keermestamata osa võib olla sile või sellel võib olla kurd mugavaks komponendi fikseerimiseks rummu avasse.
 • Tikkpoltidega. Need on erineva läbimõõduga vardad, millel on mõlemas otsas niit. Nende keskosa võib samuti olla sile või sellel võib olla kurd. Mõnedes mudelites on niitjate osade vahel asetsevatele osadele iseloomulik suurema läbimõõduga sulgur, mis takistab tikkpoltide rummust läbi lükkamist.

Kinnituselemendid erinevad niidi parameetrite poolest. Seega kasutatakse kommertssõidukites komponente läbimõõduga 16, 18, 22, 24 mm ja sammuga 1,25, 1,5 ja 2 mm, samas kui sõiduautode rattapoltidel võib olla väiksem läbimõõt (10, 12, 14 , jne.).

Osad on tehtud terasest ning on kaitstud korrosiooni eest titaani, kroomi, nikli või muu kattekihi tõttu. Mõnesid mudeleid on kuumtöödeldud.

Sõltuvalt rattavelgede tüübist, millele kinnituvad kinnituselemendid võib neid jagada pikkuse poolest:

 • lühikesteks - pressitud rattavelgede jaoks;
 • pikkadeks - sulami/sepistatud velgede jaoks.

Istme kuju järgi:

 • kooniline (otsast ahenev);
 • sfääriline (raadius);
 • lame

Oluline on see, et antud kuju sobiks aukude kujuga, kuhu see paigaldatakse, kuna see määrab suuresti rattajoonduse korrektsuse rummile.

Rikked ja nende põhjused

Veoautode rattapoldid on pidevalt märkimisväärsete dünaamiliste koormuste all; seetõttu kalduvad nad deformeeruma, pragunema ja isegi purunema. Samuti võivad komponentidele tekkida korrosiooni jäljed kui veoautot kasutatakse kõrge niiskusega tingimustes. Lisaks võib rike ilmneda ebapiisava või liigse pingutamise tagajärjel. Suurem osa kinnituselementidest tuleb paigaldada umbes 98 kuni 108 Nm pingutusmomendiga, kui tehnilistes dokumentides pole väidetud vastupidist. Kui komponendile rakendada liigset jõudu, võivad kinnituselemendi pea servad deformeeruda või pea võib isegi otsast ära murduda.

Kuidas avastada rikkeid

Et kinnituselementide riket õigel ajal tuvastada, tuleks regulaarselt teostada plaanilist hooldust ning aeg-ajalt kontrollida ühendusi ja pingutusmomenti. Kui komponent on kadunud, võib kuulda kõrvalisi helisid ning rattakomplekt on tasakaalust väljas. Taoliste elementide väljavahetamine peaks toimuma rangelt vastavalt veoauto remondikäsiraamatule.

AUTODOC: mugav ostlemine internetis

Otsite kohta, kust saaks kiiresti ja odavalt osta oma veoauto jaoks kvaliteetseid komponente? Laadige alla AUTODOC'i äpp. Sel juhul on teil mugav varuosade kataloog alati käepärast: teil on võimalus valida ja osta rattapolte ja palju muid komponente vaid mõne minutiga. Taskukohased hinnad kehtivad kõikidele meie e-poes saadaval olevatele toodetele. Lisaks korraldame tihtipeale kampaaniaid. Esitage oma veebipõhine tellimus kohe praegu ja me toimetame teie ostud kohale nii kiiresti kui võimalik.

loader Palun oodake...