0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost

Rattamutter veokite jaoks

Valige oma kaubandussõiduk
Selleks, et leida veokitele ja teistele kommertssõidukitele Rattamutter ja tagada nende täielik sobivus, palun valge allpool mudel.
1
2
3
Täiendav informatsioon
Tellige Rattamutter veokitele soodsalt
 • Ostke Rattamutter soodsalt koos õige 14 päevase tagastusajaga
  14 Päeva Tagastus Poliitika
 • Veoauto Rattamutter alati madalate hindadega
  Parima hinna garantii
Rattamutter kataloog veokitele - valige AUTODOC e-poest

Rattamutter TOP veoki brändidele

Rattamutter kommertssõidukitele kõrge kvaliteediga TOP brändidele

Rohkem
Rattamutter veokitele: Müügihitid meie kataloogis
Need kirjed on Rattamutter kataloogist kõige sagedamini ostetavad. Lai tootevalik parimatelt brändidelt aitab teil valida soodsa hinnaga Rattamutter ja kindlustada nende parim sobivus teie veokile või kommertssõidukile.

Veoautodes kasutatavad rattamutrid on ette nähtud tagamaks rataste tiheda paigaldamise rummude külge. Need elemendid on kuusnurksed. Neid paigaldatakse koos tikkpoltidega, samuti kinnikaetud tikkpoltidega, mida fikseeritakse rummu tagaküljel.

Tüübid

Komponendid on valmistatud väga kõvast terasest külmstantsimise teel. Et suurendada vastupidavust korrosioonile katavad tootjad neid kroomi, tsingi, nikli, kaadmiumi või vasega. Kui sõiduautode puhul võib rattamutrite arv olla neli, siis veoautode puhul ulatub see väärtus sageli kaheteistkümneni.

Sõltuvalt konstruktsioonist:

 • Klassikalised mutrid. Avatud keermega. Neid müüakse suhteliselt madala hinnaga.
 • Kaanega mutrid. Suletud keermega. Need on vastupidavad ja nad kaitsevad kinnituselementide sees olevaid osi väliste tegurite eest.

Kataloogis sisalduvad erinevat tüüpi tugipinnaga kinnituselemendid. Neil võib olla:

 • sfääriline tugipind;
 • lame tugipind;
 • kooniline või kitsenev tugipind;
 • tugiseibiga lame pind.

Tootjad pakuvad erinevaid kinnituselemente tembeldatud ja sulamitest ratastega osade jaoks. Need erinevad üksteisest keermestatud osa pikkuse poolest. Komponendid erinevad samuti paigaldamise külje poolest:

 • paremad;
 • vasakud;
 • universaalsed.

Veoauto vasak- ja parempoolse rattamutri keerme läbimõõt on tavaliselt 18, 20 või 22 mm ja samm - 1,5 mm. Mõnest tüübist rattamutritel on mügarik kindlamaks kinnituseks.

Rikked ja nende põhjused

Osade kasutamine vastavuses tootja soovitustega minimaliseerib nende iseseisva lahtikruvimise ohtu sõidu ajal. Kinnituste nõrgenemine võib juhtuda märkimisväärsete mehaaniliste koormuste mõjul või ebapiisava pingutamise tõttu paigaldamise ajal. Lisaks sellele võivad rattamutrid deformeeruda, kattuda pragudega, näiteks peale takistuselt löögi saamist. Juhul kui veoautot kasutatakse pika aja jooksul kõrge niiskusega tingimustes, tekivad komponentidele korrosiooni laigud.

Kuidas avastada rikkeid

Komplekti plaanilist hooldust tuleb teostada regulaarselt ning pingutusmomenti peab aeg-ajalt kontrollima, kasutades selleks momendimõõtevõtit. Kui läbivaatuse käigus avastatakse deformeerunud või ebapiisavalt pingutatud kinnituselemente, tuleb need välja vahetada. Uusi elemente tuleks paigaldada vastavalt ratta tüübile ja kommertssõiduki ettenähtud kasutustingimustele. Otseselt sellest sõltub ohutus.

AUTODOC: mugav ostlemine internetis

AUTODOC'i e-poest saate osta rattamutreid, polte, tikkpolte ja muid komponente usaldusväärsetelt tootjatelt. Meil on sageli soodustused, mis kehtivad paljudele toodetele. Esitage oma veebipõhine tellimus juba täna, et osta kõike, mida vajate oma veoauto remontimiseks ja hooldamiseks.

loader Palun oodake...