Plus
Proovige preemiumkontot
0   toodet
#
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Summuti / -lisad veokite jaoks

Valige oma kaubandussõiduk
Selleks, et leida veokitele ja teistele kommertssõidukitele Summuti / -lisad ja tagada nende täielik sobivus, palun valge allpool mudel.
1
2
3
Täiendav informatsioon
Tellige Summuti / -lisad veokitele soodsalt
  • Ostke Summuti / -lisad kommertssõidukitele soodsalt koos õige 200 päevase tagastusajaga
    Turvaline tellimus 200 päeva
Summuti / -lisad kataloog veokitele - valige AUTODOC e-poest

Summuti / -lisad TOP veoki brändidele

Summuti / -lisad kommertssõidukitele kõrge kvaliteediga TOP brändidele

Rohkem

Summuti / -lisad veokitele: Müügihitid meie kataloogis

Need kirjed on Summuti / -lisad kataloogist kõige sagedamini ostetavad. Lai tootevalik parimatelt brändidelt aitab teil valida soodsa hinnaga Summuti / -lisad ja kindlustada nende parim sobivus teie veokile või kommertssõidukile.

Veoautode summutid on ette nähtud müra taseme vähendamiseks väljalasketraktis, mis on tekitatud heitgaaside poolt. Selles elemendis sisaldub erinevaid kanaleid, tõkkeid ja kambreid, mis võimaldavad vähendada heli vibratsiooni sagedust, muutes need soojusenergiaks.

Veoautode summutite tüübid

Tootjate kataloogid sisaldavad erinevate tööpõhimõtetega komponente:

  • Piiravad. Nad summutavad vibratsioone tänu kambri ja väljalasketoru läbimõõtude erinevusele. Müra taset vähendatakse siis, kui heitgaasid liiguvad kitsast väljalasketraktist suurema mahuga õõnsusesse. Taolised komponendid on tõhusad; kuigi nad vähendavad mootori võimsust.
  • Peegeldavad. Neil on labürint, kuhu gaasid liiguvad, kust võib korduvalt kuulda seintelt kajavat heli. Siin saavad kokku helilained, muutuvad nende amplituudid ja nad neutraliseeritakse. Need seadmed ei mõjuta kuidagi mootori võimsust, kuid nad kuumenevad oluliselt töö ajal.
  • Absorptiivsed. Need komponendid on täidetud helikindla materjaliga, mida läbib gofreetoru. Neil on lihtne konstruktsioon ja nad võivad absorbeerida erineva sagedusega helilaineid. Nende seadmete efektiivsus on üpris madal.
  • Resonaatoorsed. Need seadmed koosnevad mitmest kambrist, mis on ühendatud torudega, millel on erineva diameetriga augud. Nad vähendavad müra taset ilma selleks voolu katkestamata, aga ainult kitsas sagedusalas.

Reeglina on kommertssõidukites kasutatavad osad vähema efektiivsusega kui sõiduautode summutid. See on tingitud mootori maksimaalne võimsuse säilitamise vajadusest.

Komponendid erinevad ka materjali poolest, millest nad on valmistatud:

  • Teras kaitsva kattega (alumiinium jne). Nad on madala hinnaga; kuid nad ei kesta kaua.
  • Roostevaba teras. Omavad peegelpinda, mis ei takista praktiliselt gaasi voolu liikumist. Need seadmed peavad vastu negatiivsetele keskkonnateguritele.

Rikked ja nende põhjused

Veoautode summutite tööiga pole piiratud; seetõttu tuleb neid purunemise korral välja vahetada. Komponendid võivad kaotada pinguloleku metallile tekkinud korrosiooni, pidevate temperatuuri muutuste, seadmetes kondensaadi moodustumise ja mehaaniliste kahjustuste tõttu. Peale selle võivad komponendid ummistuda või katalüüsmuundur võib läbi põleda.

Kuidas avastada rikkeid

Kui heitgaasid väljuvad veoauto alt, töötava mootori müra on valjem, väljalasketraktist on kuulda metalli koputusi, tähendab see seda, et seadme elemendid on läbi põlenud ja korpusest eraldunud. Mõningatel juhtudel võib märgata mootori võimsuse vähenemist. Kui selliseid sümptomeid on märgatud, tuleb komponenti kontrollida. Kui jahutussüsteemi elementide alt on avastatud vee tilke, on elementide terviklikkus katkendlik.

AUTODOC: mugav ostlemine internetis

Meie e-poest saate odavalt ja mugavalt osta summuteid ja muid komponente kommertssõidukite jaoks. Oleme loonud mobiili äpi: tellimuse esitamine on võimalik nüüdsest igas kohas ja igal ajal. Sagedased kampaaniad võimaldavad vähendada sõiduki remondi- ja hoolduskulusid. Ostke AUTODOC'ist ja alustage raha säästmist kohe praegu!