Plus
Proovige preemiumkontot
0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost

Andurid veokite jaoks

Valige oma kaubandussõiduk
Selleks, et leida veokitele ja teistele kommertssõidukitele Andurid ja tagada nende täielik sobivus, palun valge allpool mudel.
1
2
3
Täiendav informatsioon
Tellige Andurid veokitele soodsalt
 • Ostke Andurid soodsalt koos õige 14 päevase tagastusajaga
  14 Päeva Tagastus Poliitika
 • Veoauto Andurid alati madalate hindadega
  Parima hinna garantii
Andurid kataloog veokitele - valige AUTODOC e-poest

Andurid TOP veoki brändidele

Andurid kommertssõidukitele kõrge kvaliteediga TOP brändidele

Rohkem
Andurid veokitele: Müügihitid meie kataloogis
Need kirjed on Andurid kataloogist kõige sagedamini ostetavad. Lai tootevalik parimatelt brändidelt aitab teil valida soodsa hinnaga Andurid ja kindlustada nende parim sobivus teie veokile või kommertssõidukile.

Andureid kasutatakse praktiliselt kõigis kaasaegsete veoautode elektroonilistes süsteemides. Komponendid on eelkõige mõeldud juhtimise ohutuse jälgimiseks ja juhi teavitamiseks komponentide seisundist. Tänu indikaatoritele saab veoauto omanik kindlaks teha, millal on hooldus vajalik.

Veoautode andurite liigid

Sõltuvalt tööpõhimõttest:

 • Aktiivsed. Need andurid töötavad tänu väliste signaalide vastuvõtmisele. Reageerides signaalidele muudavad seadmed oma sisemisi omadusi elektrilisteks signaalideks
 • Passiivsed. Nendele anduritele pole tarvis täiendavaid signaaliallikaid. Nad on võimelised ise tootma ja saatma elektrisignaale.

Sõltuvalt kasutusalast eristatakse järgmisi tüüpe:

 • Asendi ja kiiruse andurid. Need sisaldavad nii väntvõlli, nukkvõlli, seguklapi ja gaasipedaali asukoha detektoreid, kui ka seadmeid, mis jälgivad kütuse taset, ratta kiirust ja pöördenurka. Seadmed võivad olla kontaktidega ja ka ilma. Viimaste töö baseerub füüsilistel nähtustel ja toimetel. Nende hulka kuuluvad Halli andurid, Wiegandi andurid, induktiivsed, magnetoresistentsed, optilised ja teised andurid. Need seadmed kujutavad endast liikuvate kontaktidega potentsiomeetreid, mis mõõdavad objektide nurk- ja lineaarset liikumist
 • Õhuvoolu andurid. Antud seadmed asetsevad õhufiltri ees. Neid kasutatakse, et kindlaks teha mootorisse sisenevat õhuhulka
 • Heitgaase kontrollivad andurid. Selles kategoorias on heitgaasisüsteemi paigaldatud lambdaandurid ja lämmastikoksiidi detektorid. Nad informeerivad sellest, kui suures koguses on kahjulikke aineid heitgaasides
 • Temperatuuriandurid. Need kujutavad endast negatiivse temperatuuri koefitsiendiga termoreaktoreid. Nad on paigaldatud veoauto sisselaskekollektorisse, kabiini ja väljaspool seda. Samuti võimaldavad nad kindlaks määrata jahutusvedeliku ja õli temperatuuri
 • Rõhuandurid. Neid kasutatakse määrde-, kütuse sissepritse- ja pidurisüsteemides. Peale selle kasutatakse neid rõhu määramiseks sisselaskekollektoris ja rehvides

Rikked ja nende põhjused

Nagu sõiduautode andurid riknevad ka veoautode komponendid kontaktide mehaaniliste vigastuste ja oksüdeerumise tagajärjel ning takistuskihi purunemise ja hõõrdumise korral. Selle põhjuseks on sageli mootoriruumi ebakorrektne parandamine, juhtme isolatsioonirike, vale paigaldamine ning niiskuse ja abrasiivsete osakeste sisse sattumine.

Kuidas avastada rikkeid

Komponentidel pole kindlat tööiga. Diagnostika vajadusele osutavad armatuurlaual paiknevad vastavad indikaatorid.

Kaudseteks sümptomiteks on tähtsate üksuste rikked. Näiteks mõnede asendi ja kiiruse detektorite riketele võivad viidata võimsuse kaotus või raskendatud mootori käivitamine, kütusekulu suurenemine ning tõmblemine kiirenduspedaali vajutamisel. Lisaks on tõenäolised tõrked kiirusmõõdiku, odomeetri ja käigukasti töös.

Kui õhuvoolu ja heitgaasides kahjulike ainete detektorid on katkised, toimub mootori võimsuse langus, esineb ebastabiilne töötamine tühikäigul; summutist on kuulda kõrvalisi helisid. Temperatuuriandurite rikkele osutab mootori ülekuumenemine.

Komponendi diagnoosimist tuleb teostada teenindusjaamas, kasutades spetsiaalseid seadmeid, nagu multimeeter, manomeeter jne. Kahjustada saanud komponente peaksid samuti vahetama spetsialistid.

AUTODOC: mugav ostlemine internetis

Meie e-poest saate osta andureid oma veoauto jaoks ja palju muud. Meie kataloogi uuendatakse pidevalt uute toodetega, seega saate internetist osta ainult parimaid osi. Registreeruge AUTODOC´is, osalege kampaaniates ja säästke raha meiega koos!

loader Palun oodake...